Kurban Organizasyonu 2020

Kur’an Kurslarımıza Kurban Bağışı Yapmak İster misiniz?

Gerçekten size Allah’tan bir nur, apaçık bir kitap geldi. Rızasını arayanı Allah onunla kurtuluş yollarına götürür ve onları iradesiyle karanlıklardan aydınlığa çıkarır, dosdoğru bir yola iletir.”  (Mâide 15, 16)

Hz. Ebu Ümame (R.A), ben Rasûlullah (S.A.V)’i: “Kur’an okuyunuz, çünkü Kur’an kıyamet gününde kendisini okuyanlara şefaatçi olarak gelecektir” buyururken işittim demiştir. (Müslim, Müsafirin 253)

 

Kur’an Kurslarımız; Tepekent Erkek Kur’an Kursu ve Feyza Kız Kur’an Kursu

Açık Lise formatında hizmet veren Tepekent Erkek Kur’an Kursumuz ve Feyza Kız Kur’an Kursumuzda talebelerimiz Kur’an-ı Kerim’i tecvid ve kıraat usulüne göre okuma, hafızlık yapma ve manasını hayatlarına uygulama gayesiyle Kurânî ve imânî ilimleri tahsil etme alanlarında eğitim alarak kendilerini manen inkişaf ettirmekte ve Ahir zaman karanlıklarında Din-i Mübin-i İslâm’a hâdim ve muhafız olacak dava adamı mahiyetinde yetiştirilmektedirler.

Gayret bizden, destek sizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

Büyükçekmece Tepekent’te bulunan Tepekent Erkek Kur’an Kursumuz ve Feyza Kız Kur’an Kursumuz 110 talebesiyle tam kapasite faaliyet göstermekte olup maddî ihtiyaçları için siz hayırsever kardeşlerimizden ilgi ve alaka beklemektedir; bu cümleden olarak hem maddî destek hem kurban bağışlarınızı bekliyoruz.

   

Yurtiçi Hisse Bedeli 1300₺

Yetimhanelerimize Kurban Bağışı Yapmak İster misiniz?

O halde yetime haksızlık yapma ve yüzünü ekşitme, yardım isteyeni de hangi çeşit olursa olsun boş çevirme…” (Duha 9-10)

Hz. Sehl İbni Sad (R.A)’dan rivayete göre Rasulullah (S.A.V): “Ben ve yetimi kollayıp gözetleyen kimse cennette şöyle beraberce bulunacağız”, buyurdu ve işaret parmağıyla orta parmağını biraz açarak işaret etti. (Buhari, talak 25)

 

Yetimhanelerimiz

Yetim çocuklara sahip çıkmak, maddî ve manevî gelişimlerine katkı yapmak amacıyla yurtdışında hizmet veren yetimhanelerimizin ekonomik yapıları güçlendirilirse bu hizmet her geçen gün daha da büyüyecek yardıma muhtaç yetim çocukların yüzlerini güldürecektir.

Gayret bizden, destek sizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

Afrika Uganda Bombo yetimhanemizde 220 yetim bulunmakta ve bu çocuklarımızın eğitimi için anaokulu ve ilkokul inşaatlarımız devam etmektedir. Yetimhanelerimize hem maddî destek hem kurban bağışlarınızı bekliyoruz. Kesilen kurbanların videoları hisseyi veren kişiyle paylaşılacaktır.

     

 

Yurtdışı Hisse Bedeli 800₺ (110$ - 100€)

Adak veya akika kestiriyorsanız kimin adına kestirdiğinizi ve niyetinizi lütfen not kısmına belirtin